Przeskocz do treści Przeskocz do menu

To już 50 lat!

W 1971 roku o podstaw została wybudowana nasza fabryka w Bełżycach. Na przesztrzeni dekad zmieniały się ustroje państwa, sytuacja na rynku, czy możliwości rozwoju. Przez ten długi czas nasza firma wielokrotnie przekształcała się, poczynając od typowo państwowego zakładu do spółki z dominującym kapitałem prywatnym.

Były okresy prężnego rozwoju i wręcz niemożliwego do zaspokojenia popytu na nasze wyroby, jednak bywały również okresu trudniejsze.

Tak długi okres naszej nieprzerwanej obecności na rynku maszyn dla przemysłu spożywczego i ciepłownictwa, przełożył się na naszą ugruntowaną pozycję w branży i rozpoznawalność marki "SPOMASZ Bełżyce". Długa tradycja w konstruowaniu i opracowywaniu technologii pozwoliła nam na ciągły rozwój i udoskonalanie naszych maszyn.

Zaczynaliśmy od najprostrzych "urządzeń", choćby takich jak wirownica CAG do oznaczania zawartości tłuszczu w mleku, a obecnie mamy możliwości samodzielnego zaprojektowania i wykonania skomplikowanych w pełni zautomatyzowanych maszyn do pasteryzacji i sterylizacji produktów spożywczych, produkcji ketchupu / sosów, czy produkcji polew czekoladowych.

Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze długa droga i będziemy mogli Państwu świadczyć nasze usługi i wspólnie rozwijać nowoczesne technologie dla przemysłu spożywczego.

Wstecz Wróć do aktualności