Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Producent maszyn i urządzeń dla przemysłu spożywczego oraz wymienników ciepła - spożywczych i przemysłowych

Menu Zamknij

Zaproszenie dla uprawnionych podmiotów do składania pisemnych ofert, na przeprowadzenie badania sprawozdania finansowego Spółki za 2025 i 2026 rok

Załącznik Nr 1 do Uchwały RN Nr 40/VII/2025

Rada Nadzorcza

Spółki „SPOMASZ” Bełżyce S.A.

z siedzibą w Bełżycach

24-200 Bełżyce, ul. Fabryczna 2

tel.: 81 517 43 00, 81 517 22 81 do 85, e-mail: info@spomasz-belzyce.com.pl

zaprasza

uprawnione podmioty do składania pisemnych ofert na przeprowadzenie badania sprawozdania finansowego Spółki za dwa lata, rok obrotowy obejmujący okres od 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r. i rok obrotowy obejmujący okres od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. oraz sporządzenie elektronicznego sprawozdania z badania zawierającego elementy określone zgodnie z Krajowymi Standardami Badania w brzmieniu Międzynarodowych Standardów Badania przyjętymi uchwałami Krajowej Rady Biegłych Rewidentów nr 2039/37a/2018 z dnia 19 lutego 2018 r. w sprawie krajowych standardów badania (700(Z), 701,705(Z),720(Z),260(Z),570(Z)) oraz nr 2041/37a/2018 z dnia 5 marca 2018 r. w sprawie krajowych standardów wykonywania zawodu oraz stosownie do ustawy z dnia 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym (Dz. U. 2017 poz. 1089) z uwzględnieniem bieżących zmian w przepisach prawnych.

Wymagany termin przeprowadzenia badania:

  • za rok obrotowy obejmujący okres od 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r. - do 31.03.2026 r.,
  • za rok obrotowy obejmujący okres od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. - do 31.03.2027 r.

Zainteresowane podmioty proszone są o złożenie pisemnych ofert w terminie do dnia 10 października 2025 r. do godz. 12:00 w siedzibie Spółki: „SPOMASZ” Bełżyce S.A, ul. Fabryczna 2,24-200 Bełżyce.

Oferty należy przesłać lub składać w zamkniętej kopercie z adnotacją na kopercie: „DLA RADY NADZORCZEJ – Oferta na badanie sprawozdania finansowego „SPOMASZ” Bełżyce S.A.” – NIE OTWIERAĆ”.

Decyduje data wpływu do Spółki. Oferty złożone po upływie terminu określonego do ich przyjmowania nie podlegają rozpatrzeniu.

Warunki i oczekiwania wobec firmy audytorskiej:

  1. Firma audytorska jest zobowiązana wykonać przedmiot umowy z należytą starannością, zgodnie z zasadami sztuki i jego wiedzy zawodowej, a także z godnie z obowiązującymi w Polsce przepisami w tym zakresie.
  2. Firma audytorska obowiązana będzie w razie potrzeby do obecności na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu rozpatrującym sprawozdanie finansowe Spółki za rok obrotowy 2025 i 2026, o którego terminie powiadomiona będzie z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Koszty uczestnictwa w Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu ponosi firma audytorska.
  3. Firma audytorska obowiązana będzie do obecności na co najmniej jednym posiedzeniu Rady Nadzorczej po przedłożeniu Sprawozdania z badania. Dopuszcza się możliwość konieczności uczestnictwa (nie więcej niż dwukrotnie) firmy audytorskiej w innych posiedzeniach Rady Nadzorczej. O terminach posiedzeń firma audytorska powiadomiona będzie z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Koszty uczestnictwa w posiedzeniach Rady Nadzorczej ponosi firma audytorska.
  4. Firma audytorska zobowiązana będzie do przekazania do wiadomości Rady Nadzorczej sporządzanych dla Zarządu (w formie tzw. listów intencyjnych) informacji o problemach w systemie rachunkowości Spółki.
  5. Pełna płatność za przeprowadzenie badania sprawozdania finansowego nastąpi po przyjęciu przez Radę Nadzorczą sprawozdania z badania.

Oferta winna zawierać:

  1. Informację o oferencie, w tym: o formie prowadzenia działalności, wpisie do rejestru biegłych rewidentów z podaniem numeru i daty wpisu, wpisie na listę podmiotów uprawnionych do badań sprawozdań finansowych z podaniem numeru i daty wpisu.
  2. Oświadczenie o spełnieniu przez biegłego rewidenta ustawowo określonych warunków do wyrażenia bezstronnej i niezależnej opinii o badanym sprawozdaniu finansowym.
  3. Oświadczenie o przyjęciu zobowiązania ewentualnej konieczności uczestnictwa w Zwyczajnych Walnych Zgromadzeniach oraz posiedzeniach Rady Nadzorczej na warunkach określonych w ogłoszeniu.
  4. Cenę za badanie sprawozdań finansowych oraz sporządzenie pisemnych sprawozdań o badanych sprawozdaniach podaną osobno za każdy rok badania. Cena winna uwzględniać wszelkie koszty związane z przeprowadzeniem badania.
  5. Określenie składu zespołu przeprowadzającego badanie, z wyszczególnieniem osób posiadających uprawnienia biegłego rewidenta.
  6. Wskazanie metod i terminów badania sprawozdań finansowych.
  7. Zobowiązanie do przekazania do wiadomości Rady Nadzorczej informacji o problemach w systemie rachunkowości Spółki sporządzonych dla Zarządu Spółki w formie tzw. listów intencyjnych.
  8. Projekt umowy o badanie sprawozdań finansowych, o których mowa powyżej.

Ocena ofert oraz wybór firmy audytorskiej zostanie dokonana przez Radę Nadzorczą
z uwzględnieniem następujących kryteriów:

  • doświadczenie i pozycja na rynku audytorskim, w tym doświadczenie w branży,
  • metody i terminy badania,
  • oferowana cena uwzględniająca nakład pracy biegłego rewidenta.

Otwarcie i ocena ofert nastąpią do dnia 16 października 2025 r.

Rada Nadzorcza zastrzega sobie prawo swobodnego wyboru ofert, przedłużenia terminu składania ofert oraz unieważnienia zaproszenia bez podania przyczyn i bez ponoszenia jakichkolwiek skutków prawnych i finansowych.

Wstecz Wróć do aktualności